
Mērķi un vīzija
Latvijas Lauku foruma misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības.
Vīzija
Latvijas Lauku forums ir vadošā pilsoniskās sabiedrības organizācija ietvarā lauku attīstības jomā Latvijā.
Mērķis
Latvijas Lauku foruma mērķis ir veicināt Latvijas lauku teritoriju ilgtspējīgu attīstību un stiprināt pilsonisko sabiedrību laukos, atbalstot vietējās iniciatīvas un sadarbību. Organizācija tiecas pārstāvēt lauku iedzīvotāju intereses gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām, NVO un uzņēmumiem, kā arī uzturot Latvijas lauku kopienu parlamenta kustību, paplašinot mūžizglītības iespējas un veicinot ilgtspējīgas attīstības pētniecību.
Statūti un stratēģija
STATŪTI
Latvijas Lauku foruma (LLF) statūti nosaka organizācijas mērķus, biedru tiesības un pienākumus, kā arī pārvaldības struktūru, regulējot, kā organizācija īsteno savu darbību lauku teritoriju attīstības un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas jomā.
STRATĒĢIJA
Latvijas Lauku foruma (LLF) stratēģija ir vērsta uz lauku teritoriju attīstības veicināšanu, stiprinot vietējās kopienas un pilsonisko sabiedrību, kā arī sekmējot ilgtspējīgu lauku dzīvi un inovācijas, izmantojot vietējos resursus un starptautisko sadarbību.
IDENTITĀTE
LLF identitāti veido vēlme un aktīva darbība, lai sekmētu lauku teritoriju attīstību un iedzīvotāju līdzdalību vietējos un nacionālajos procesos. Organizācija apvieno dažādu līmeņu vietējo un nacionālo partnerus, tādējādi veidojot platformu kopienu balsu uzklausīšanai un interešu pārstāvniecībai.
LLF dalība organizācijās
LLF ir biedrs vairākos Eiropas un Latvijas organizāciju apvienību sadarbības tīklos
ELARD
Eiropas LEADER Asociācija Lauku attīstībai – ELARD (European LEADER Association for Rural Development) biedrs, kur LLF izpilddirektore 2019. gadā tika ievēlēta par ELARD padomes locekli, atkārtoti tika ievēlēta 2020. gada decembrī un 2022. gada oktobrī ar termiņu līdz 2024. gada decembrim
Citas organizācijas
Latvijas Pilsoniskā alianse
Latvijas Pilsoniskā alianses – LPA biedrs
PREPARE
Eiropas Lauku parnterības – PREPARE (Partnership for Rural Europe) biedrs
Forum Synergies
Forum Synergies biedrs
LOSP
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes – LOSP biedrs
Latvijas Platforma attīstības sadarbībai
Latvijas Platforma attīstības sadarbībai – LAPAS biedrs
DARBĪBAS VIRZIENI
Latvijas Lauku foruma trīs galvenie darbības virzieni, kuri nostiprināti arī LLF darbības stratēģijā.
Lauku attīstības veicināšana
Veicināt koordinētu un stratēģisku LAUKU ATTĪSTĪBU, sekmējot dažādu iesaistīto pušu sadarbību, atbalsta instrumentu pieejamību un lauku telpas potenciāla izmantošanu.
LEADER programmas atbalsts
Spēcināt LEADER/SVVA kā nozīmīgu vietējās attīstības un pozitīvu pārmaiņu iniciējošu pieeju, sekmējot tās profesionālu un iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu ieviešanu
Pilsoniskās sabiedrības atbalsts
Sekmēt labvēlīgu vidi PILSONISKĀS SABIEDRĪBAS attīstībai lauku reģionos, vienlaikus spēcinot tās kapacitāti un lauku iedzīvotāju ietekmi politikas veidošanā vietējā, nacionālā un starptautiskā mērogā.

SADARBNĪCA
SIA "LLF sadarbnīca" ir Latvijas Lauku foruma dibināts uzņēmums, kas apvieno dažādu jomu ekspertus, lai, izmantojot organizācijas ilggadējo pieredzi un kompetences, sniegtu pakalpojumus līdzsvarotas un ilgtspējīgas lauku attīstības veicināšanai, ar peļņu novirzot LLF mērķu sasniegšanai
MŪSU KOMANDA
MŪSU IDENTITĀTE
LLF identitāti veido vēlme un aktīva darbība, lai sekmētu lauku teritoriju attīstību un iedzīvotāju līdzdalību vietējos un nacionālajos procesos. Organizācija apvieno dažādu līmeņu vietējo un nacionālo partnerus, tādējādi veidojot platformu kopienu balsu uzklausīšanai un interešu pārstāvniecībai.
Logo vektorgrafika
Logo attēli
Identitātes noteikumi
Latvijas lauku foruma identitātes pamatnoteikumi pieejami ŠEIT
GADA PĀRSKATI
LLF gada pārskats sniedz visaptverošu informāciju par organizācijas aktivitātēm, sasniegtajiem rezultātiem un veiktajām iniciatīvām lauku kopienu attīstības jomā aizvadītā gada laikā.
MŪSU TĪKLS
Latvijas Lauku forumā darbojas 82 biedri un asociētie biedri, no kuriem 37 ir pilntiesīgi biedri, tostarp 32 vietējās rīcības grupas (VRG), un 45 ir asociētie biedri.
MŪSU biedri
Rīcības grupas
Rīcības grupas
Vietējās rīcības grupas (VRG) ir lauku kopienu, organizāciju, uzņēmēju un pašvaldību apvienības, kas veicina lauku attīstību vietējā līmenī.
Biedri
Biedri
Biedrība vai nodibinājums, kas atbalsta Latvijas lauku attīstības ilgtspēju, pievienojoties LLF kopīgajai platformai vienotu mērķu sasniegšanai.
MŪSU DRAUGI
Biedrības vai nodibinājumi, kam ir svarīga savas vietas un Latvijas lauku kopējā attīstība, un LLF tīklā darbojas kā asociētie biedri.

VĒLIES PIEVIENOTIES TĪKLAM?
Lai kļūtu par LLF biedru vai LLF draugu un pievienotos mūsu tīklam, aizpildi pieteikuma anketu!
LLF padome
Padomes priekšsēdētāja: Daiga Gargurne
Padomes locekļi: Agnese Bērziņa, Āris Ādlers, Gunta Abaja, Ilze Turka, Ieva Jātniece, Līga Švānberga,
Valdis Kudiņš, Zane Ločmele