Nacionālajā Attīstības plānā, kam paredzēts kļūt par ES Struktūrfondu un Latvijas budžeta investīciju sadales vadības plānu no 2014.- 2020. gadam, iestrādāti punkti, kas var dot ierosmes jaunai domāšanas un saimniekošanas pieejai.

Latvijas Lauku forums ir organizācija, kam bija iespēja šajā gadā strādāt Nacionālā attīstības plāna (NAP) vadības grupā, tādā veidā līdzdarboties NAP izstrādes procesā un iespēju robežās atbalstīt jaunu pieeju lauku attīstībai iekļaušanu plānošanas dokumentā. NAP virsuzdevums ir sniegt atbildi uz jautājumu „Ko darīsim laikā no 2014.līdz 2020.gadam?”, tomēr tikpat nozīmīgi ir turpināt darbu un sekot tam, kā plāns tiks integrēts citos plānošanas dokumentos, līgumos un normatīvajos aktos, kas atbildēs uz jautājumu „Kā attīstīsim Latviju laikā no 2014.līdz 2020.gadam?”
Biedrība „Latvijas Lauku forums” savu iespēju robežās arī turpmāk rūpēsies, lai Latvija, plānojot veidus kā risināt vietējās attīstības jautājumus (arī pilsētās), izmantotu Sabiedrības virzītu vietējās attīstības (Community – Led Local Development) pieeju nākamajā plānošanas periodā pieejamo ES fondu (ELFLA, EJZF, ERAF, ESF) izmantošanā veidojot partnerības. Tas nozīmē, ka vietējās attīstības jautājumi tiek lemti partnerībā (pašvaldība/NVO/uzņēmēji), kur pašvaldībai nav dominējošā loma. Kā arī vietējās attīstības stratēģijas tiek īstenotas partnerībā (finansējums pieejams gan pašvaldībai, gan NVO, gan uzņēmējiem) un par investīcijām lemj partnerība (vietējā līmenī tiek noteikts, kādi projekti un projektu īstenotāji tiek atbalstīti).
Latvijas Lauku forums uzskata, ka attīstības centros ir jābūt resursiem (prioritāri ESF, sekundāri ERAF) un arī ārpus attīstības centriem ir jābūt resursiem (prioritāti ELFLA, sekundāri ESF), kas partnerībā palīdz risināt sekojošos jautājumus:
–    Sociālās atstumtības mazināšana;
–    Uzņēmējdarbības dažādošana (t.sk. uzņēmīguma veicināšana, infrastruktūra un resursu mobilizācija, attālinātā darba iespēju nodrošināšana);
–    Sociālās uzņēmējdarbības veicināšana;
–    Vietējās ekonomikas attīstības veicināšana (piemēram, īsās piegādes ķēdes, vietējā produkta/pakalpojuma atbalsta sistēmas u.tml.);
–    Pilsoniskās iniciatīvas pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai un kvalitātes uzlabošanai (t.sk. sadarbība, līdzdalība, mūžizglītība).

Par biedrību „Latvijas Lauku foruma” var uzzināt laukuforums.lv vai sekojot līdzi populārāko sociālo tīklu sadaļās: twitter.com/LaukuForums draugiem.lv/llf/, https://www.facebook.com/laukuforums

Pielikumā biedrības preses relīze.