“Dialogs ir māksla domāt kopā”.
24. augustā, Valsts kanceleja sadarbībā ar biedrību “Latvijas Lauku forums” un fonds atvērtai sabiedrībai DOTS metodisko atbalstu, un vietējo kopienu pārstāvjiem, atklāja 14 sarunu ciklu, kurā ar iedzīvotājiem diskutēs par uzticēšanos, izmantojot Somijā plašu ievērību guvušo “Dialoga apļu” (Time Out) metodi.
Kā savā atklāšanas runā uzsvēra Valsts kancelejas pārstāve, izpratne par sabiedrības vajadzībām ir neatņemama mūsdienīgas valsts pārvaldes sastāvdaļa. Līdzīgi kā uzņēmēji tiecas izprast klientu vajadzības, arī valsts pārvaldē strādājošajiem jātiecas saprast, kas ir vajadzīgs iedzīvotājiem, kuru labā mēs strādājam. Valsts pārvaldes misija ir – darbs sabiedrības labā. Izstrādāto politiku un likumu kvalitātes mēraukla ir iedzīvotāju apmierinātība un pārvaldes spēja atbildēt uz iedzīvotāju gaidām.
Atklāšanas pasākumā satikās “Dialoga apļos” iesaistītās puses – vietu koordinatori, sarunu pierakstītāji, sarunu veicinātāji, organizatori (Valsts kanceleja un “Latvijas Lauku forums”) un atbalsta personas no fonda atvērtai sabiedrībai DOTS. Visiem klātesošajiem bija iespēja piedzīvot metodi darbībā un novērtēt tās efektivitāti, apzinot iedzīvotāju viedokļus.
“Dialoga apļi” plānoti Ziemupē, Tukumā, Saldū, Rīgā, Koknesē, Kalngalē, Skaistkalnē, Ērberģē, Cēsīs, Alojā, Preiļos, Daugavpilī un Bebrenē, pulcējot vairāk nekā 140 cilvēkus. Tajā pašā laikā organizatori aicina kustībā iesaistīties arī pašvaldības un NVO, lai organizējot dialoga apļus izzinātu savu iedzīvotāju domas par uzticēšanos.
Dialoga apļu par uzticēšanos rezultāti un izteiktie viedokļi apkopotā veidā tiks prezentēti konferencē un darbnīcā Saeimā, kas tiks veltīta uzticēšanās veicināšanas jautājumiem Latvijas sabiedrībā.
Visu informāciju par “Dialoga apļu” norisi un iespēju metodi pielietot savā novadā variet uzzināt rakstot uz info@laukuforums.lv .
Foto: Valsts kanceleja