No 9. līdz 11. jūlijam Krakovā norisinājās partneru tikšanās projektā “Organisatoriskie un IT atbalstītie modeļi vietējo pārtikas tirgu attīstībai pārtikas drošībai Baltijas jūras reģionā un Ukrainā”.

Šīs trīs dienas bija veltītas starptautiskai sadarbībai un pieredzes apmaiņai par pārtikas noturības un īso pārtikas piegādes ķēžu attīstību.

Sadarbība ar Krakovas pilsētas stratēģijas veidotājiem

Tikšanās sākumā projekta partneri tikās ar Krakovas mēru Aleksanderu Miszalski, lai pārrunātu pilsētas attīstības stratēģiju. Īpaša uzmanība tika pievērsta tam, kā ilgtspējīgas pārtikas sistēmas un īsās pārtikas piegādes ķēdes var tikt integrētas pilsētas nākotnes plānos. Diskusijās tika dalīta pieredze no katras partnervalsts, akcentējot veiksmīgas pieejas sadarbībā ar lauku uzņēmējiem, pašvaldībām un kopienām.

Starptautiska pieredzes apmaiņa

Ļoti vērtīgs bija Ukrainas pārstāves ieguldījums, kura dalījās pārdomās par ukraiņu iedzīvotāju situāciju gan Ukrainā, gan Polijā un sniedza ieskatu noturīgu vietējo pārtikas sistēmu veidošanā.

Tikšanās ietvaros norisinājās arī diskusija ar ieinteresētajām pusēm – nevalstiskajām organizācijām, uzņēmējiem, pētniekiem un politikas veidotājiem, kuros tika meklēti risinājumi pārtikas noturības principu integrācijai pilsētas līmeņa plānošanā.

Projekta mērķis un partneri

Projekta mērķis ir izveidot mācīšanās un savstarpēja atbalsta tīklu tiem, kas iniciē un organizē vietējos pārtikas tirgus Baltijas jūras reģionā un Ukrainā.

Projekta partneri:

  • Latvijas Lauku forums (Latvija)

  • Swedish University of Agricultural Sciences (Zviedrija)

  • IsoTech (Polija)

  • Vytautas Magnus University (Lietuva)

Projekts tiek īstenots ar Swedish Institute finansiālu atbalstu.