Stāstot par “Ilgtermiņa vīziju ES lauku telpai 2040. gadam” eksperte llona Eklona īpaši uzsvēra, ka stipru lauku pamatā ir dinamiskas lauku kopienas, norādot arī to, ka inovācijas laukos rada nevis lielās kooperācijas, bet gan paši iedzīvotāji.

Kas ir tie aktīvie pagasta iedzīvotāji un kurš ir attīstības “kurinātajs”? Sarunas dalībnieki tiešsaistē un studijā Tiņģeres Muiža secina, ka Ziemeļkurzemē aktīvākie iedzīvotāji ir tie, kuriem bijusi saskare ar pārvaldes darbu un ir zināšanas par biedrību darbības iespējām. Savukārt sabiedrības daļai, kura līdz šim nav saskārusies ar NVO un projektu īstenošanu ļoti palīdz dažādi semināri un iespēja konsultēties, t.sk. ar Ziemeļkurzemes biznesa asociācija / Business Association of North Kurzeme pārstāvjiem.

Lai finanses varētu sniegt atdevi, nepieciešami saķeres punkti ar vietējo līmeni, ar iedzīvotājiem, kuri gatavi realizēt iniciatīvas atbilstoši vietējām vajadzībām un jaunajām tendencēm un iespējām Eiropā.

Ņemot vērā Latvijas lauku iedzīvotāju mentalitāti ir svarīga individuāla un tieša komunikācija.

Cilvēkiem ir jāvēlas pārmaiņas, lai tās varētu notikt. Līdztekus izaicinājumu identificēšanai, ļoti būtiski ir iesaistīt kopienu un pašiem iesaistīties risinājumu īstenošanā. Nozīmīgs rīks varētu būt iedzīvotāju padomes, lai nodrošinātu mazo pagastu un attālo teritoriju balsi un iedzīvotāju pārstāvniecību dažādos mērogos.Šīs un daudzas citas idejas un atziņas ne tikai izteikt, bet gatavi iesviest spēka un radošuma bagātie kopienu pārstāvji.

Diskusija notika Konferences par Eiropas nākotni ietvarā ar mērķi iesaistīt iedzīvotājus Eiropas kopīgās nākotnes veidošanā, daloties ar savām domām un idejām.

#NākotnePiederTev#TheFuturelsYours