2015. gada 2. jūlijā biedrība “Latvijas Lauku forums” parakstīja līgumu ar Ārlietu ministriju par projekta “Atbalsts Moldovas Ziemeļu reģionam reģionālās attīstības un uzņēmējdarbības veicināšanā, sekmējot vietējās ekonomikas attīstības partnerību izveidi.” (proj. Nr. ĀM/GPK-1/2015) īstenošanu.
Projekta mērķis ir sniegt atbalstu Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības un uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos, īpašu uzmanību pievēršot vietējā līmeņa publisko privāto partnerību attīstībai, kā arī nodrošināt metodisku atbalstu partnerību veidošanā, vietējās ekonomikas stiprināšanā, sociālā un cilvēkkapitāla attīstībā Moldovas Ziemeļu reģiona lauku teritorijās, nodrošinot pieredzes apmaiņau starp Moldovas Ziemeļu reģiona un Latvijas vietējā līmeņa NVO, uzņēmējiem (īpaši mājražotājiem), pašvaldībām un mazajām lauku skolām.
Projekta sadarbības partneris ir biedrība “Pro Cooperare Regionala” (ProCoRe) Moldovā (www.procore.md).
Sekojot Moldovas Reģionālās attīstības stratēģijai 2012.-2020.gadam, kā arī gūstot reģionālās plānošanas pieredzi Latvijā, Ziemeļu reģiona attīstības padome ar Ziemeļu reģiona attīstības aģentūras speciālistu atbalstu, 2012.gadā izstrādāja Ziemeļu reģiona attīstības stratēģiju. To īstenojot, nepieciešamas mērķtiecīgas darbības, kas var uzlabot Ziemeļu plānošanas reģiona ierobežotās iespējas piesaistīt adekvātus resursus.
Latvijas pieredze, kas kopš 2008.gada attīstīta lauku teritorijās, veidojot vietējās publiskās-privātās partnerības jeb vietējās rīcības grupas (VRG), un izmantojot LEADER pieeju, var kalpot par iedvesmojošu piemēru Moldovas Ziemeļu plānošanas reģionam, efektīvi īstenojot reģiona attīstības stratēģiju, kā arī identificējot tajā nepieciešamos pilnveidojumus.
Projekta mērķis ir sniegt atbalstu Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības un uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos, īpašu uzmanību pievēršot vietējā līmeņa publisko privāto partnerību attīstībai.Nodrošināt metodisku atbalstu partnerību veidošanā, vietējās ekonomikas stiprināšanā, sociālā un cilvēkkapitāla attīstībā Moldovas Ziemeļu reģiona lauku teritorijās, nodrošinot pieredzes apmaiņau starp Moldovas Ziemeļu reģiona un Latvijas vietējā līmeņa NVO, uzņēmējiem (īpaši mājražotājiem), pašvaldībām un mazajām lauku skolām.
Sniegtais metodiskais atbalsts publisko-privāto partnerību veidošanā, vietējās ekonomikas stiprināšanā, sociālā un cilvēkkapitāla attīstībā Moldovas Ziemeļu reģiona lauku teritorijās, izveidojot pieredzes apmaiņas darbnīca, sekmēs Moldovas iespējas attīstīt sadarbību ar līdzīgām partnerībām ne tikai Latvijā, bet arī visās ES dalībvalstīs, tādējādi piesaistot ES finansējumu, kas 2014.-2020.gadā ir paredzēts sabiedrības virzītas vietējās attīstības (community led local development jeb CLLD) pieejas īstenošanai lauku teritorijās, pilsētās, kā arī sociālās nevienlīdzības mazināšanas jautājumu risināšanai.
Projekta ietvaros iesaistītie sadarbības partneri, balstoties uz mērķa grupu identificētajām vajadzībām Moldovas Ziemeļu attīstības reģionā, kā arī apkopojot Latvijas attīstības pieredzi darbā ar vietējā līmeņa partnerību izveidi un attīstību, un uzņēmējdarbības attīstības iniciatīvām, turpinās iesākto darbu un pievērsīsies pieredžu apguvei un iniciatīvu attīstībai sekojošajos saturiskajos virzienos jeb prioritātēs: 1) vietējās ekonomikas attīstības plāni un uzņēmējdarbības dažādošanas iespējas; (2) sociālā kapitāla veidošanas iniciatīvas lauku teritorijās izmantojot vietējos resursus (cilvēki, infrastruktūra, organizācijas); (3) vietējo publisko-privāto partnerību veidošanas principi.
Projekta aktivitātēs tiks iesaistīti un izglītoti vismaz 150 Ziemeļu reģiona vietējā līmeņa NVO, uzņēmēji, pašvaldības un mazās lauku skolas.
Uzsāktās un attīstītās iniciatīvas var tikt nostiprinātas starptautiskās sadarbības projektu veidā, ko potenciāli var finansēt Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (LEADER pieeja) un kas radīs potenciālu ekonomisko un sociālo saišu stiprināšanai starp kopienām, uzņēmējiem, pašvaldībām Moldovā un Latvijā.
Projekta kopējais finansējums – 26 848,00 EUR.
No Ārlietu ministrijas pieprasītais finansējums – 24 966,00 EUR