No 1. Līdz 5. oktobrim norisinājās Lauku kopienu nedēļa “Rudens iniciatīvu talka” – tikšanās ar kopienu pārstāvjiem visos Latvijas reģionos ar mērķi stiprināt Latvijas lauku kopienu attīstības iniciatīvas, attīstītu esošās un identificētu jaunas iedzīvotāju līdzdalības sekmēšanai.
Talka kā kopienu nedēļas vadmotīvs norāda uz konkrētajā vietā identificēto izaicinājumu kopīgi risināšanu – tas ir kopdarbs ar piesaisti vietai, tāpēc arī katrā kopienu nedēļas tikšanās aktivitātē konteksts bijis atšķirīgs.
01.10.2019 Tūja
Kopienas tikšanās kodolu veidoja NVO, kas līdz šim darbojusies kā attīstības biedrība, bet pēdējā laikā bija kļuvusi neaktīva. Šis ir laiks, kad biedrība, iesaistot plašāku kopienu, aktivizē savu darbību, piesaistot jaunus biedrus un veidojot jaunu dienas kārtību savam darbam. Kā aktuālākais jautājums tika identificēta vajadzība pēc biedrības un kopienas kapacitātes celšanas, tāpēc kā kopdarbs tika veidots potenciāls projekta pieteikums finansējuma piesaistei. Kopienu tikšanās laikā klātesošie ģenerēja kopmērķi un sāka identificēt rīcības mērķa sasniegšanai, kas galvenokārt saistīts ar ciema jautājumu aktualizēšanu pašvaldības rīcībpolitikas līmenī.
02.10.2019. Salnava
Kopienas tikšanās kodolu veidoja aktīvo Salnavas iedzīvotāju kopa, kas vairākkārt ir piedalījusies dažādos projektos, kas saistīti ar vietas potenciāla attīstību. Šobrīd kā lielākais potenciāls tiek identificēta novārtā atstāta muiža. Kopienai jau ilgstoši ir idejas kā muižu padarīt kā resursu viesu uzņemšanai, tomēr nav bijis ilgtermiņa plāns mērķtiecīgai rīcībai. Kopienas tikšanās laikā tika izstrādāts rīcības plānu 7 gadu kopdarbam Salnavas muižas ekonomiskā potenciāla attīstībai.
03.10.2019. Zasa
Kopienas tikšanās kodolu veidoja plašāka gan teritoriāla, gan tematiska kopiena, kas apvienoja ciema līderus “Sēlijas Salu” iniciatīvā. Iniciatīvas atbalstam tikuši piesaistīti būtiski līdzekļi tūrisma produktu veidošanai, tomēr tagad paliek aktuāls jautājums, kā iesākto turpināt un izveidotās sociālās saites nepazaudēt, gan plašākas teritorijas kontekstā, gan ciema ietvaros. Kā kopdarbs kopienu tikšanās laikā tika spriests par aktivitāšu dzīvotspēju un nolemts veidot sadarbību ar citām iniciatīvām, kas gan pārklājas teritorijas ziņā, gan ir līdzīgas pēc savas idejas, tā piemēram, “Daugavapbas malas” un “Tūrisms kopā”
04.10.2019. Gulbene
Kopienas tikšanās kodolu veidoja aktīvie Gulbenieši, kurus satrauc jaunizveidotas kopienas tikšanās vietas nākotne. Tikšanās laikā tika identificētās tās sociālās vajadzības, ko jaunvieta var apmierināt plašākas sabiedrības kontekstā un individuāli. Lielākais atklājums ir tas, ka kolektīvās un individuālās vajadzības būtiski atšķiras. Kā kopdarbs pasākuma laikā tika identificēts rīcību plāns tām aktivitātēm, kas ir pieprasītas kopienā, bet par kurām kopiena nav gatava maksāt. Rezultātā izveidots iniciatīvu saraksts nekomerciālu pasākumu īstenošanai jaunajā kopdares iestādē.
05.10.2019. Nīca
Kopienas tikšanās kodolu veidoja Nīcas aktīvie iedzīvotāji, tai skaitā pašvaldības darbinieki, kas meklē veidus kā labi iesāktos darbus sabiedrības iesaistē nepazaudēt reģionālās reformas kontekstā. Nīcas sabiedrisko dzīvi un impulsus veido paši iedzīvotāji, kuri meklē risinājums savu vajadzību apmierināšanai un tāpēc kopienu tikšanās laikā būtisku lomu ieņēma kopdarbs jauna iedzīvotāju iniciatīvu atbalstam, neskatoties uz juridiski ģeogrāfisko formu kā šīs aktivitātes tiks īstenots nākotnē.