IZAUGSME
Uz vietējiem resursiem balstīta kopienu ekonomiskā aktivitāte

Lai nodrošinātu izaugsmi kopienās, būtiski ir apzināties kopienā esošos vietējos resursus un saprast, kā iespējams tos ilgtspējīgi izmantot, attīstot tādas ekonomiskās aktivitātes formas kā īsās piegādes ķēdes, vietējā līmeņa horizontālo kooperācija, sociālā uzņēmējdarbība, krājaizdevumu sabiedrības u.tml.
Ekonomiskās aktivitātes veicināšana ir process, kurā ģenerējam idejas, vērtējam, piesaistām komandu, identificējam nepieciešamos resursus, rūpējamies par tirgu, noieta veicināšanu u.tml. Tajā skaitā skatot ekonomisko aktivitāti gan caur sociāliem, gan vides aspektiem, kas kopienai palīdz veidot uz ilgtspēju orientētu sabiedrību.

Norises vieta: Preiļu novads
Moderators: Vilis Brūveris, Aizpute


IZGLĪTĪBA
Kopienu mūžmācīšanās

Dzīvotspējīgas kopienas ir tādas, kas izglītojas visa mūža garumā. Tāpēc nepieciešams radīt un attīstīt tādas elastīgas mūžizglītības formas, kas palīdz ikvienam kopienas loceklim informālā, neformālā un formālā veidā iegūt tādas zināšanas un prasmes, kas palīdz iekļauties darba tirgū vai attīstīt uzņēmējdarbību, veidot karjeru, attīstīt personību, pašrealizēties, komunicēt un sadarboties, attīstīt dažādas intereses. Tā kopienā tiek radītas tās zināšanas un prasmes, kas var palīdzēt jēgpilni virzīties uz ilgtspējīgu kopienu.

Norises vieta: Riebiņu novads
Moderatore: Edgars Pudzis, Carnikava


IDENTIFICĒŠANĀS
Piederība un mijiedarbība kopienās

Attīstība sākas ar individuālo motivāciju un vēlmi veidot piederību kopienai. Kopienas ir ļoti daudzveidīgas, un to ilgtspējas pamatu veido mijdarbība jeb sadarbība starp cilvēkiem, organizācijām.
Kā veidojam vidi, kas rosina iekļauties kopienā tiem iedzīvotājiem, kas dažādu iemeslu dēļ nav spējuši kļūt par aktīvu un motivētu kopienas daļu.
Veidojot ciešākas saites starp dažādu paaudžu, sociālo grupu kopienas locekļiem, paplašinot kontaktu loku kopienā, var radīt piederības sajūtu un atbalstu modernās sociālās sistēmās, tai skaitā nodrošināt aktivitāšu, zināšanu un pieredzes pēctecību un jaunradi.

Norises vieta: Vārkavas novads
Moderatore: Skaidrīte Medvecka, Aknīste


INSTRUMENTI
Resursi un sistēmas kopienu attīstībai

Lai sekmētu ilgtspējīgu kopienas attīstību, nepieciešams veidot to atbalstošu infrastruktūru, kas ir gan fiziskā infrastruktūra (skolas, bibliotēkas, sabiedriskie kopienu centri), gan arī citas atbalsta sistēmas (brīvprātīgais darbs, līderu profesionalitāte, kopienas attīstības plāni). Kas ir tie pozitīvie risinājumi? Kā efektīvāk izmantot vietējos, privātos un sabiedriskos resursus kopienu atbalstošas infrastruktūras veidošanā?

Norises vieta: Aglonas novads
Moderatore: Kristīne Zaķe, Cēsis


INTEGRITĀTE
Kopienu identitāte un labbūtība

Kopienai, rūpējoties par ilgtspējīgu attīstību, jāpievērš uzmanība tam, kā kopienas aktivitātes veicina dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu, sociālo un ekonomisko aktivitāšu līdzsvaru savas dzīves telpas un labbūtības veidošanai. 
Integritāte izpaužas tajā, kā mēs komunicējam kopienā un ar pasauli, kādu tēlu veidojam.
Kopienas vietas identitāte jeb kopienas seja parāda to, kā kopiena nodrošina līdzsvaru starp dažādām interesēm (ekonomiskām, sociālām, vides) un piesaista citu iedzīvotāju un organizāciju interesi.

Norises vieta: Līvānu novads
Moderatore: Marika Rudzīte-Griķe , Līvāni


STARPTAUTISKĀ DARBA GRUPA
Sabiedrības virzīta vietējā attīstība vietējās ekonomikas stiprināšanai

Darba grupas ietvaros tiks skatīta Eiropas pieredze veidojot kopienu attīstības darbu, kas stiprina vietējās ekonomikas saites, tāpat arī tiks pārrunātas Eiropas valstu kopienu pieredzes meklējot un īstenojot inovatīvus risinājumus pieejām, kas mazina lauku attīstības izaicinājumus, piemēram attālinātā nodarbinātība, sociālā uzņēmējdarbība u.tml.
Tā kā 2014.-2020.gadā ES vēlas mērķtiecīgi investēt vietējās attīstības izaicinājumu mazināšanā, darba grupā tiks pārrunāta pieredze pilsoniskā sabiedrības līdzdalībai šo investīciju plānošanā.

Norises vieta: Preiļu novads
Moderators: Goran Šoster, Litija (Slovēnija)