2013. gada 19. decembrī Rīgā tikās pārstāvji no Latvijas Prezidentūras ES padomē, Zemkopības ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra, Latvijas Pilsoniskās alianses, Latvijas Zemnieku federācijas, Kopienu iniciatīvu fonda, AIIA, Urban Institute, LAPAS, iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām” un Latvijas Lauku foruma, lai Latvijas Lauku kopienu parlamenta padomes ietvaros izvērtētu 2013. gada veikumu Latvijas Lauku kopienu ilgtspējas stiprināšanai un ieskicētu 2014. gadā veicamās darbības

2013. gadā Latvijas Lauku kopienu parlamenta ietvaros ir definētas 9. rīcības, kas līdz 2015. gadam ir jāīsteno kopienu stiprināšanai: Nemateriālie resursi daudzveidīgām kopienām, Efektīva komunikācija un pieredzes apmaiņa starp kopienām, Kopienu aktīva iesaiste, līdzdalība, līdzdarbība un līdzatbildība, Lauku telpas pozitīvais tēls un pievilcība uzņēmīgu cilvēku vidū, Zeme un citi resursi dzīvošanai un darbam, Vietējo produktu un uzņēmēju sabiedriska atzīšana un atbalsts, Finansējums attīstības iniciatīvām, Mācīšanās mūža garumā, Pašvaldību veicinošā loma kopienu attīstībā. Visu punktu realizācijai nepieciešama aktīva darbība gan kopienu, gan nacionālajā līmenī, kur jāiesaistās dažādām institūcijām, sākot ar valsts pārvaldi un nacionāla līmeņa organizācijām, līdz pat lauku ciema nevaldības organizācijām un aktīviem kopienu cilvēkiem.

 

Svarīgākais padomes uzdevums, ir rast risinājumus, kā šādas sadarbības formā, kurā apvienojušās gan nevalstiskas organizācijas, kas pārstāv dažādas nozares, un dažādas valsts institūcijas, radušos risinājumus īstenot, liekot par tiem domāt gan politikas veidotājus, gan sabiedrību kopumā. Lauku kopienu un lauku nākotne ir atkarīga nevis no nozariska skatījuma uz atsevišķu jomu attīstību, bet spējas īstenot horizontālu izaicinājumu cēloņu identificēšanu un to risināšanu.

 

Latvijas Lauku kopienu parlaments ir līdzdalīgās demokrātijas instruments, bet Latvijas Lauku kopienu parlamenta padome ir unikāla institūcijas, kas atšķirībā no Valsts institūciju veidotajām un iniciētajām konsultatīvajām padomēm, tiek koordinēta no nevalstisko organizāciju puses. Latvijas Lauku foruma pieeju lauku kopienu interešu aktualizēšanai vietējā un nacionālā līmenī atzinušas arī citas ES valstis, kurās Lauku parlamentu kustība ir dzīva jau vairākus gadu desmitus.


Pielikumā preses relīze

Preses relīze: LLKP padomes tikšanās